Idealna instalacja w domu

Idealna instalacja w domu

Postprzez Janina » Pn lis 20, 2017 14:49

Projektując instalację dodatkowego sterownika do urządzenia CO na ogół marzymy o spokoju wynikającym z jego uwzględnienia. I słusznie dzięki programatorowi czasowemu, można bowiem niebywale precyzyjnie dostosować system ogrzewania do naszych uwarunkowań. Zdecydowanie należałoby też przypomnieć, iż programator tygodniowy umożliwia nam wyłączenie pieca, w takich godzinach, w których nie potrzebujemy podwyższonej temperatury w mieszkaniu. Jakie godziny wchodzą w grę? Może to być dla przykładu noc: śmiało możemy nastawić temp. w budynku na 19, lub 17 st.C. Nie musisz się s, że rano, budząc się będziemy mieli za zimno w mieszkaniu programator można bowiem nastawić, aby minimalizował grzanie załóżmy pół godziny przed naszą pobudką. Kolejną porą, gdy należałoby obniżyć temperaturę w domu będzie czas, kiedy idziemy do roboty. I tutaj, tak jak z nocą konfigurator możemy nastawić tak, aby podgrzał temperaturę w budynku do zadanego progu już zanim wrócimy do mieszkania.
Piec nie grzeje, w porach, gdy jest to niepotrzebne, a my po prostu nic nie widzimy. Podsumowując można tylko uzupełnić, że z wielokrotnym, intensywnym obniżaniem temperatury w domu trzeba uważać. Kiedy dom zbytnio się schłodzi, koszt kolejnego podgrzania może zniwelować korzyści będące z okresowego obniżenia temperatury. A więc dominuje zasada, aby uciekać od skrajności.
Dużo obecnych koncepcji wnętrzarskich, uwzględnia zamontowanie w budynku kominka. Czasem zdarza się, że działa jako najważniejsze źródło ogrzewania w całym budynku.
Jeżeli zdecydowaliśmy się na to, żeby taki bajer grzał cały dom, musimy jeszcze skoordynować go z systemem dgp. Niezbędna będzie nam swobodna cyrkulacja tlenu. Tlen do kominka dostarczany jest otworami na dole. Następnie jest nagrzewane i przenosi się ku górze. Stąd przez wylot w górze rozprowadzane jest odpowiednimi rurami do różnych pomieszczeń. Wyloty z kanałów montuje się zwykle w suficie, ale czasami także w ściankach lub podłodze. Na wylocie instaluje się kratki. By rozkład kanałów był ładnie zamaskowany dobrze jest wiedzieć o nim na etapie remontu.
Żeby ogrzane powietrze z kominka rozchodziło się szybciej po wszystkich pokojach w mieszkaniu, również tych mieszczących się dalej od wkładu, można jeszcze zainstalować wentylator, czyli odpowiedni nawiewnik, dedykowany do rozprowadzania ciepłego powietrza. Kiedy nasz dom jest niewielki i długość instalacji nie przerasta trzech metrów, to wystarcza grawitacyjny ruch gorącego powietrza.
Zobacz ciekawostkę : Dywany Agnella – polskie dywany
Rury, którymi odprowadza się podgrzane powietrze powinny być ocieplone, by nie było strat.
Gdy zastosujemy te różne szczegóły, to ogrzewanie będzie wydajniejsze. Plusem są mniejsze koszty ogrzewania, gdyż zużywamy jedynie drzewem bądź pelletem .

Zobacz https://www.instalacyjna.com.pl/index.php/ogloszenia/instalacje-hydrauliczne-uslugi
Janina
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn lis 20, 2017 14:49

Postprzez » Pn lis 20, 2017 14:49

 

Powrót do Przedstaw się [ZAPRASZAM DO REJESTRACJI]

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron